Seminarium Duchacze

 

 

 

 

 

        Podczas Spotkań Misyjnych będą zbierane datki, które zostaną przeznaczone na przygotowywanie się do pracy misyjnej kleryków naszego seminarium misyjnego. O realnych potrzebach misyjnych będzie można porozmawiać osobiście z zakonnikami Zgromadzenia.
Specjalnie na tegoroczne Spotkania zaproszone zostały również inne wspólnoty zakonne, które przedstawią nam charyzmaty i specyfikę swoich zgromadzeń.
Tego dnia ponadto będzie można zwiedzić zbudowaną przez misjonarzy Afrykańską Wioskę oraz spędzić wspaniały czas na Afrykańskim Placu Zabaw, na którym będzie można wypocząć podczas kreatywnych i dość oryginalnych działań artystycznych.
Ponadto zapraszamy wszystkich do powołanej na ten dzień Fabryki Kolorowanek, w której będzie można mieć aktywny i samodzielny udział w procesie twórczym, podobnie jak w Pracowni Św. Rodziny, w której wspólnie będziemy wytwarzać drewniane formy.
Nie zabraknie tradycyjnej loterii duchackiej, konkursu plastycznego, ponadto po raz pierwszy odbędzie się Quiz Misyjny z cennymi nagrodami!
       Na Spotkaniach pojawią się również egzotyczne alpaki oraz madagaskarskie karakany!
Będzie można również zatańczyć Belgijkę, podziwiać występy zespołów takich jak: Quadrans, zespół instrumentów dętych z Żelechlinka oraz zespół reggae - Jah Atmosphere. To tylko wybrane atrakcje tego dnia.
     UWAGA! W tym roku warto przyjechać na Spotkania Misyjne na rowerze, gdyż będzie obecna Rowerowa Brzoza, której liderzy już obiecują wspaniałe zabawy i konkursy na dwóch kółkach!!!
Jak zawsze, zadbano oczywiście i o posiłek. Kto zgłodnieje, będzie mógł zakupić coś na ciepło, lody lub inne słodycze.
Wpisując się w przeżywanie Roku Życia Konsekrowanego informujemy, że wszystkie środki pozyskane w czasie tegorocznych XX Spotkań Misyjnych, będą przeznaczone na staże misyjne dla naszych kleryków.
      Ojcowie i bracia ze Zgromadzenia Ducha Świętego i wszystkie osoby pracujące przy organizacji tegorocznego dzieła serdecznie zapraszają na swoją wyjątkową, doroczną majówkę, po której zostaną odprawione Msze Święte o godz. 19.00 i 24.00. Od godz. 21.00 natomiast zapraszamy na całonocne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Centralna uroczystość patronalna będzie miała miejsce podczas Eucharystii 24 maja o godzinie 11.00.