Seminarium Duchacze

W ubiegłą Niedzielę, w kościele rektorskim odbył się diecezjalny Kongres Misyjny na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego...

 

Już od godziny 12:00 dzieci z Kółek Misyjnych modliły się różańcem, powierzając opiece Matki Bożej misjonarzy. Głównym wydarzeniem Kongresu była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE ks. bp. Jana Tyrawy, po której był czas na agapę. Wzmocnieni Eucharystią i smacznymi drożdżówkami, goście mieli czas na zwiedzanie muzeum misyjnego, którego eksponaty od wielu lat przywożą misjonarze Zgromadzenia Ducha Świętego.

O godzinie 15.00 rozpoczęła się koronka do Bożego Miłosierdzia, po której nastąpił koncert Katarzyny Chęsy, świeckiej misjonarki z Kazachstanu, połączony ze świadectwami misjonarzy z różnych stron świata, w tym kleryka Duncana, duchacza z Kenii.

Wydarzenie zakończyło się czasem uwielbienia. Rozsyłając uczestników, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych i koordynator duszpasterstwa na rzecz misji w diecezji bydgoskiej ks. Andrzeja Marmurowicz, podziękował duchaczom za ich gościnność i możliwość przeżycia tego kongresu, tego pięknego dnia właśnie w tym miejscu, skąd od wielu lat wysyłani są misjonarze na cały świat.

Po tym dniu pozostały nam nie tylko miłe wspomnienia i drożdżowki, ale również życzenia od dzieci skierowane do misjonarzy pracujących z dala od swoich rodzin. Zapraszamy do zapoznania się z tymi życzeniami w galerii zdjęć. (kliknij TU)