Seminarium Duchacze

               Nowicjat 2014/2015 rozpoczęliśmy uroczystymi nieszporami dnia 7.09.2014r. w obecności J.E. Ks. bp. Louis Dicaire z Montrealu w Kanadzie, o. Prowincjała Dariusza Andrzejewskiego oraz o. Tadeusza Kuda CSSp, misjonarza z wyspy Mauritius.

 

           W 150. rocznicę śmierci bł. o. Jakuba Lavala mieliśmy zaszczyt gościć JE Ks. bp. Andrzeja Fr. Dziubę oraz Ks. kan. Ryszarda Pruczkowskiego – proboszcza nowicjusza Pawła.

          Po przeżytych czterodniowych rekolekcjach, w dniach 14-18.09, nowicjusze złożyli akt oblacji podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez II Wikariusza Prowincjalnego o. Macieja Sierzputowskiego CSSp w obecności formatorów nowicjackich oraz I Wikariusza Prowincjalnego o. Mirosława Zabrockiego CSSp i Rektora naszego seminarium o. Marka Walkusza CSSp. W czasie Eucharystii nowicjusze otrzymali poświęcone różańce z medalionem Zgromadzenia oraz koszule z koloratką.

NOWICJUSZE:

MIKOŁAJ KUREK

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Puszczykowie

Urodziny: 02.12.1994 r.

Imieniny: 06.12

 

PAWEŁ KASZYŃSKI

 

Parafia pw. Bożego Ciała w Bydgoszczy

Urodziny: 26.08.1993 r.

Imieniny: 29.06

 

 

 

       Przez cały nasz nowicjat będziemy pamiętać w modlitwie za Współbraci, za Zgromadzenie, za cały Kościół, jednocześnie prosimy o modlitwę w naszej intencji.

 

Ojciec Mistrz Władysław Budziak CSSp, Ojciec Socjusz Robert Bartoszek CSSp oraz nowicjusze.

 

 

Cor unum et anima una!