Seminarium Duchacze

              9 września minęło 150 lat od śmierci bł. o. Jakuba Lavala CSSp. Z tej okazji w duchackim Wyższym Seminarium Duchownym miała miejsce okolicznościowa konferencja poświęcona błogosławionemu Patronowi. Bł. o. Laval jest też patronem pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej, podczas której wielokrotnie przywoływano o. Lavala oraz modlono się za jego stawiennictwem, wszyscy udali się do auli.

            Konferencji przewodniczyli o. Tadeusz Kud CSSp, wieloletni misjonarz z wyspy Mauritius, na której gorliwie pracował przez dwadzieścia trzy lata bł. o. Jakub oraz o. Bartłomiej Kupś CSSp. Po przedstawieniu krótkiego życiorysu o. Tadeusz dał świadectwo wciąż żywej obecności Błogosławionego pośród wielokulturowej i zróżnicowanej religijnie ludności Mauritiusu.
              Na koniec swoimi przeżyciami z pielgrzymki do grobu o. Lavala dzielili się ks. bp Andrzej Dziuba z Łowicza oraz ks. kanonik Ryszard Pruczkowski.
            Trwajmy na modlitwie za wstawiennictwem bł. o. Jakub Lavala, by mury seminaryjne były zapełnione młodymi gotowymi do podęcia zadań za przykładem ich patrona. Galeria zdjęć z tego dnia tutaj.