Seminarium Duchacze

       Dziś Wielki Piątek, w którym wspominamy Śmierć Naszego Pana Jezusa Chrystusa. To jedyny dzień  w roku, w którym nie sprawuje się Najświętszej Ofiary. Przez wiele godzin trwa adoracja przy Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy. W wielu Kościołach, w tym i w naszym odbywa się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą przygotowali klerycy naszego Seminarium.

 

 

      O godzinie 19:00 w Kościele Rektorskim rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej. Charakter tej Liturgii jest szczególny i uroczysty. Kapłan, który przewodniczy Liturgii leży krzyżem na podłodze jako znak uniżenia się przed Bogiem. Wymownym elementem jest również uroczysta Modlitwa Powszechna śpiewana przez kapłana. Najważniejszym momentem jest uczczenie Krzyża – symbolu miłości Boga do nas. To na Nim Jezus Chrystus oddał życie dla naszego zbawienia.

      Po Komunii Świętej następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, w którym pozostaje aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Trwajmy przy Grobie Pańskim dziękując za to, że poświęcił swoje życia dla nas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

kl. Rafał Kukliński