Seminarium Duchacze

W niedzielę 18 października rozpoczął się w Kościele Katolickim Tydzień Misyjny. Jak co roku w tym Tygodniu klerycy naszego Seminarium wyjechali na animacje misyjne do parafii w różnych częściach Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klerycy Łukasz Krawczyk CSSp i Jakub Robazel CSSp byli w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie na Pomorzu, gdzie przybliżyli działalność misyjną naszego Zgromadzenia oraz prowadzili katechezy w szkole podstawowej i gimnazjum. Niedaleko Bytowa w miejscowości Sierakowice swoją pierwszą animację przeprowadzał nasz najmłodszy współbrat kl. Michał Kopiec, towarzysząc o. Józefowi Zwolińskiemu CSSp.

Klerycy Kamil Bejgier, Sławomir Dzierman, Rafał Kukliński i Dawid Mol wyjechali do oddalonego o 30 km Nakła nad Notecią, by tam w parafii pw. św. Wawrzyńca animować muzycznie i liturgicznie Msze Święte. Obecny z nimi ojciec Maciej Sierzputowski CSSp głosił na Mszach kazania. Ojciec poprowadził również spotkania dla ministrantów oraz dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Trzech kleryków: Izaak Antwi-Boasiako CSSp, Waldemar Dziedzina CSSp i Michał Gołata wraz z ojcem Rektorem Markiem Walkuszem CSSp wyjechali na południe Polski. Współbracia Waldemar i Michał byli w parafii pw. NSPJ w Łomnicy-Zdroju w województwie małopolskim. Podczas Mszy Świętych niedzielnych kl. Dziedzina dzielił się świadectwem ze swojego przeżytego stażu misyjnego na Madagaskarze, a w poniedziałek zostały przeprowadzone katechezy w szkole podstawowej i gimnazjum. O Rektor wraz z kl. Izaakiem animowali Msze Święte w kościołach filialnych parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pilznie, jak również prowadzili katechezy w szkołach.

Tak minął Tydzień Misyjny przygotowany i przeprowadzony przez nasze Zgromadzenie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Oczekujemy na Jego owoce!

 

kl. Rafał Kukliński