Seminarium Duchacze

Wraz z Jakubem, Kamilem, Dawidem i Michałem wspólnie utworzyliśmy klerycki zespół o wymownej nazwie Duchy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niespełna trzy tygodnie temu nasze duchackie seminarium wzbogaciło się o nowy sprzęt muzyczny. Kolumny, mikser, mikrofony, gitarę i kilka innych elementów, które pozwalają nam na realizowanie naszych muzycznych talentów i małych marzeń, jak choćby gra w zespole.

I tak od pomysłu aby zakupić sprzęt, poprzez zbiórkę pieniędzy, w którą zaangażowali się wszyscy klerycy, brat Mikołaj i postulant Kamil, zakup owej aparatury, w którym pomógł nam zaprzyjaźniony z Duchaczami pan Paweł, oraz kilka prób, w minioną pierwszą niedzielę adwentu udało nam się zadebiutować jako klerycki zespół Zgromadzenia Ducha Świętego Polskiej Prowincji.

Pierwszą „akcją” zespołu Duchy była oprawa muzyczna dwóch Mszy Świętych w naszym kościele rektorskim. Po Mszach, gdy już emocje opadły, sprzęt sprawdził się na piątkę, a wierni nagrodzili nas brawami, wspólnie doszliśmy do wniosku, że wszystko poszło dobrze.

Dzięki składamy Panu Bogu za talenty jakimi nas obdarzył, za dobrodziejów, dzięki którym mogliśmy zakupić sprzęt. Dziękujemy przełożonym i wszystkim którzy nas wspierają. Teraz w składzie kl. Dawid Mol – wokal, kl. Jakub Robazel – gitara, kl. Sławomir Dzierman – gitara, kl. Kamil Bejgier - djembe, cajon oraz kl. Michał Kopiec – klawisze, wierzymy, że uda nam się razem rozwijać muzycznie jako Duchy, a wraz z pozostałymi współbraćmi z formacji będziemy mogli ubogacać muzyką niejedną Mszę czy adorację Najświętszego Sakramentu.

 

kl. Sławomir Dzierman