Seminarium Duchacze

      W Niedzielę Palmową uczestniczyliśmy w Misterium Męki Pańskiej, które jest w znacznej mierze organizowane przez młodzież ze schol parafialnych, z Duszpasterstwa Akademickiego Martyria oraz z fundacji Wiatrak.

 

 

     Spektakl, przedstawiony o godz. 16.00 i 20.00, w Dolinie Śmierci jest szczególnym miejscem dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Klerycy z naszego seminarium wybrali się na wieczorną odsłonę spektaklu. Wielu z nich już po raz kolejny oglądało owo misterium. Dwóch zaś, klerycy Michał i Dawid, mieli okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu po raz pierwszy.

     Kolejny już raz organizatorzy przygotowali spektakl, o którym trudno zapomnieć. Równolegle do wydarzeń z ostatnich godzin życia Chrystusa rozgrywały się scenki dotykające problemów współczesnego człowieka. Ze względu na obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przybliżone widzom były właśnie zagadnienia wartości chrztu i odpowiedzialności jaką z sobą niesie. Dodatkowo, jako że w Kościele przeżywamy Rok Miłosierdzia Bożego, usłyszeć można było fragmenty z Dzienniczka - sekretarki Bożego Miłosierdzia - św. siostry Faustyny.

     Klerycy bardzo zadowoleni ze wspólnego wyjścia gorąco polecają i zachęcają do uczestnictwa w podobnych wydarzeniach. Najbliższe Misterium, przygotowane przez Młodzież Misjonarską, odbędzie się w Wielką Środę w Bazylice św. Wincentego à Paulo o godzinie 19.00. Postarajmy się nie przegapić okazji!

kl. Jakub Robazel CSSp

kl. Kamil Bejgier