Seminarium Duchacze


         W środę 12 listopada w naszym domu zakonnym przy Alejach Jana Pawła II 117 nastąpiło nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w ramach peregrynacji po męskich domach zakonnych diecezji bydgoskiej.

        Obraz ten jest podarunkiem dla męskich wspólnot zakonnych od Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, który uczył: Jedyna droga dla Was i dla Ojczyzny Waszej: oddać się w Dłonie Maryi. Inaugurację peregrynacji zapoczątkowała Msza Święta pod przewodnictwem ks. prał. Bronisława Kaczmarka, wikariusza generalnego diecezji bydgoskiej. Wspólnie z naszą wspólnotą to wydarzenie przeżywali również zakonnicy z innych wspólnot męskich naszej diecezji.

       Podczas czuwania najczęstszą modlitwą był Różaniec, który prowadzili nowicjusze bądź alumni. Wieczorem śpiew i rozważania poprowadziła młodzież z duszpasterstwa Paradiso, które działa przy naszym kościele Rektorskim. O godzinie 21:00 w łączności z Jasną Górą odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i wysłuchaliśmy rozważania mistrza nowicjatu o. Władysława Budziaka CSSp.

       Jesteśmy Zgromadzeniem Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi. Pobożność maryjna mocno wpisuję się w naszą historię. Ten czas nawiedzenia pozwolił nam pogłębić więź z Sercem Matki. Niech Maryja, Niepokalanie Poczęta, wstawia się u Swego Syna za naszą wspólnotę zakonną i wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski!

kl. Rafał Kukliński