Seminarium Duchacze

W sobotę, 5 Października, na Mszy świętej o godzinie 19:00 nowicjusz Kamil Bejgier złożył swoje pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi.

Brat Kamil tak wspomina ten dzień:

  „Przez cały mój rok nowicjatu w Stanach Zjednoczonych, rozeznawałem czy chcę odpowiedzieć Bogu na dar powołania poprzez moją konsekrację tj. całkowite oddanie się Jemu na służbę w Kościele, Bogu i ludziom. Na kilka dni przed profesją naszła mnie chwilowa wątpliwość. Po chwili jednak, uświadomiłem sobie, że przeszedłem długi proces rozeznawania, naznaczony modlitwą, rozmowami i pisaniem dziennika duchowego. Wtedy zrozumiałem, że ten moment zwątpienia miał na celu mi właśnie o tym wszystkim przypomnieć. Podbudowany tą świadomością wolnego i rozsądnie przeprowadzonego wyboru nie pozostało mi nic innego jak tylko czekać na ten dzień. W dniu profesji, stresowałem się na moment przed rozpoczęciem Mszy. Jednak gdy szedłem w procesji, ogarnął mnie spokój, wiedziałem co robię, wiedziałem że to jest to czego chcę, to jest moja odpowiedź Panu Bogu. To jest moje fiat.”

Otoczmy brata Kamila a także jego współbraci naszą modlitwą. Prośmy aby wielu młodych ludzi potrafiło za przykładem Maryi wypowiedzieć swoje tak Panu Bogu w życiu konsekrowanym, kapłańskim i misyjnym.

 więcej zdjęć tutaj