Seminarium Duchacze

 

Naszą wspólnotę seminaryjną tworzą osoby pochodzące z różnych miejsc w Polsce. Jest to odczuwalne zwłaszcza przy okazji takich wydarzeń jak Dzień Zaduszny, kiedy nie sposób nam udać się z modlitwą tam, gdzie gromadzą się nasze rodziny. Dlatego staramy się by 2-go listopada był dniem, w którym razem uczestniczymy w Mszy świętej i procesji na cmentarzu. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym, byliśmy obecni duchem i ciałem w kapliczce na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej, by modlić się wspólnie z tymi, którzy odwiedzają tam swoich bliskich zmarłych.

 

Mimo chłodnej pogody, zostaliśmy ciepło przyjęci przez księdza Mirosława Pstrągowskiego, proboszcza parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty, który wraz z asystą nadzwyczajnych szafarzy i lektorów, każdego roku od 17 lat, zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych jak i w Dzień Zaduszny, celebruje Mszę na tym cmentarzu.

Po zakończonej Eucharystii, ruszyliśmy w procesji modląc się różańcem za zmarłych kapłanów, zakonników, rodziców, członków rodzin, wszystkich zmarłych, a na końcu za nas samych, którzy też zmierzamy do Domu Ojca, byśmy w tym trudzie pielgrzymowania, nieustannie dostępowali łaski od Boga.

Jesteśmy wdzięczni wspólnocie z parafii Św. Łukasza Ewangelisty za gościnność i możliwość wspólnej modlitwy. Dziękujemy i do zobaczenia!

Więcej zdjęć TU

 

kl. Kamil Bejgier CSSp