Seminarium Duchacze

        Dzisiaj w liturgii przeżywamy Niedzielę Palmową. Obchodzimy to święto na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Nazwę swoją zawdzięcza palmom, które wierni przynoszą do Kościoła jako symbol odradzającego się życia. Podczas Mszy Świętych odczytana zostaje Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa według Ewangelisty Marka.

 

       W naszym Kościele Rektorskim zgromadziliśmy się o godzinie 11:00 przed Kościołem i tam rozpoczęła się liturgia. Została przeczytana Ewangelia o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie procesyjnie udaliśmy się do Świątyni i kontynuowaliśmy Mszę Świętą.

       Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Starajmy się w tym szczególnym czasie westchnienia porozmyślać nad swoją rodziną, drugim człowiekiem, ale przede wszystkim sobą, aby jak najlepiej wykorzystać te ostatnie dni postu, by już za tydzień móc się radować ze Zmartwychwstania Chrystusa.

       Dzisiaj jest również obchodzony XX Światowy Dzień Młodzieży, który został ustanowiony w 1986 roku przez papieża Jana Pawła II. Przeżywamy go pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii według Świętego Mateusza: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Otoczmy modlitwą młodych, szczególnie tych, którzy stoją przed dokonaniem wyboru życiowej drogi.

       Zapraszamy do naszej galerii, w której można znaleźć zdjęcia z Mszy w Kościele Rektorskim oraz z naszej parafii na Glinkach.

 

kl. Rafał Kukliński