Aktualności

  • Pielgrzymka śladami bł. Stefana Wyszyńskiego

    W ramach weekendu majowego odbyła się z inicjatywy Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy pielgrzymka śladami błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • 21 Kapituła Generalna Zgromadzenia Ducha Świętego

    Aktualnie trwa Kapituła Generalna Zgromadzenia Ducha Świętego. Delegaci ze wszystkich stron świata przybyli do Bagamoyo w Tanzanii gdzie obradują będą w dniach od 3 do24 października 2021 roku...
  • Życzenia Wielkanocne

      Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niechaj światło poranka wielkanocnego rozproszy mroki naszych lęków i obaw o jutro, ponieważ dziś należy do Chrystusa, a my do Niego. On...

Uroczystość Świętego Józefa

         19 marca obchodziliśmy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Od początku istnienia Polskiej Prowincji Zgromadzenia Ducha Świętego był on szczególnie czczony przez duchaczy; patronuje m.in. parafii w Puszczykowie, powierzano jego opiece nasze domy i różne dzieła. Tego dnia przeżyliśmy seminaryjny dzień skupienia, który prowadził mistrz nowicjatu o. Władysław Budziak CSSp.

 

      Tematyka dnia poświęcona była właśnie temu świętemu. Św. Józef, cichy, pracowity, prawy i pokorny, który opiekował się małym Jezusem i wspomagał Maryję, jest dla naszego życia zakonnego wspaniałym przykładem. Musimy jak najczęściej pamiętać o naszym przemożnym Orędowniku. Św. Józefie, wspieraj nas w naszych codziennych sprawach! Kilka zdjęć dostępnych tutaj.

 

kl. Michał Gołata